פבר 15 2014

סיוון ובן רוצים זוגיות טובה והרמונית ללא זיופים

הכל מתחיל בשיחה טלפונית. בחורה שקוראים לה סיוון מתקשרת לפי מודעה באינטרנט ומבקשת לתאם פגישת הכרות לאימון זוגי. בקול עדין ומשכנע היא מספרת שהיא רוצה לתת הזדמנות נוספת לנשואים שלה עם בן, וחוץ מזה היא מרגישה שהיא רוצה להתחזק . כן, בעלה יודע על פנייתה ואנחנו מתאמים פגישה  משותפת.

הם מגיעים ומפתיעים. זוג ממש צעיר בתחילת שנות העשרים, נשואים כמעט שנה .

מסתבר שהם כבר פתחו תיק גירושין ברבנות וחזרו איש ואישה לבית הוריהם.  NLP Coaching

אתם בטח שואלים – אז מה קרה ?

בשיחה מתברר שהייתה ביניהם חברות נפלאה של כשנתיים ובעקבותיה החליטו להינשא, אך מיד אחר כך משהו השתנה. שניהם מתארים את זה כמו מתח שהלך והתחזק, צורך בשליטה וסף רגישות נמוך למה שהם אומרים זה לזה. כעסים ו"קפריזות״ על כל דבר קטן רבים ומשתתקים לכמה ימים- "ברוגז"

הם מספרים שמשהו בתקשורת ביניהם התדרדר והשתבש. דיבור מחוספס, העלבות והערות ציניות משני הצדדים גברו עש שבסופו של דבר בעקבות ויכוח סוער, בן עזב וחזר לבית הוריו. התפנית לטובה חלה דווקא לאחר שפתחו תיק ברבנות אז החלו הלבטים , הגעגועים ביניהם גברו והם חזרו להיפגש.

סיוון מסבירה שהם חשבו יחד וראו שבא להם לחזור להיות ביחד אבל הם לא רוצים לעשות את כל הטעויות שהם רואים מסביב במשפחה ואצל החברים. הם רוצים לעשות את זה חכם ולכן החליטו לעבור טיפול זוגי.

הסברתי להם שאני לא רואה את עצמי מטפלת זוגית אלה כמאמנת המלווה אנשים במסע לחיים בסינרגיה . הסברתי להם שבדרך כלל אימון זוגי מורכב בעצם משלושה חלקים. כל אחד מתאמן באופן אישי בנפרד ויש פגישות משותפות לאימון משותף. כדי שהסימפוניה תהיה הרמונית  יש צורך האימון אישי של כל אחד בנפרד כך שכל  יכיר את המחשבות והאמונות שיש לו על עצמו ועל העולם המפעילות אותו , יפגוש את האמונות המסולפת שיש לו עצמו שאולי מונעות ממנו להיות באיחוד מלא עם בן/בת זוגו כך יגיע למודעות גבוהה יותר של עצמו ויוכל להשתמש מחדש בצורה מדויקת ביכולות שלו לחיבור ולתקשורת . במקביל במסגרת האימון המשותף נחשפים בני הזוג להבנה חדשה של היחסים ביניהם, מתרגלים ערוצי התקשורת המתאימים ממקום חדש כדי שהמנגינה המשותפת תהיה הרמונית  ללא צרימה או זיופים, מענג אותם וגם את הנמצאים בקרבתם.

אנחנו מתחילים לעבוד , נבנית תכנית נפרדת לכל אחד שבה אנחנו נוגעים ברבדים העמוקים ביותר . עולים נושאים של זהות עצמית בטחון עצמי, או נכון חוסר הערכה עצמית והדרך הקשה שהם באים לידי ביטוי ביחסים הזוגיים. נבדקת ראייה חדשה של העצמי הגבוהה הפותחת פתח להתנהגויות חדשות. אימון האישי כרוך ב"שעורי בית" החייבים כל אחד לבחון וללמוד את עצמו מול בן הזוג שלו דרך משקפיים חדשות שרכשו במסגרת האימון האישי.

במפגשים המשותפים נחשפים סיוון ובן לידע חדש ולהבנות חדשות לגבי מהות היחסים בין אנשים, תפקידי החיכוך והעימותים , חוקי המשיכה וההשתקפות של האחד דרך השני.

אט, אט מתפתחת אצלם ראייה חדשה על מהות היחסים. מביקורת צולבת הם עוברים להתבוננות בצרכים האישיים והמשותפים שלהם, הדורשים תשומת לב ממוקדת בבן הזוג . הם מתחילים לשתף האחד את השני ברצונות שיש להם בדיבור ישיר ובפשטות ללא הסתרות, הדחקה ומתח. הם חולקים יותר ויותר את המהווים.

במפגשים המשותפים הם מתנסים בסוג של שיח פשוט וישיר שיוצר תשתית ברורה ליחסים של שיתוף והבנה. הם נחשפים למודל של תקשורת נוכחת שפיתחתי בעקבות עבודה נרחבת על תקשורת בינאישית. סיוון ובן מבינים שכל ניסיון מלאכותי לחלק תפקידים לא רלוונטי. הם מתחילים לגעת במשמעות של להיות בנוכחות מלאה של 100 אחוז אחריות של כל אחד על הצלחת הקשר ביניהם ואת היכולת להשלים זה את זה במלוא מובן המילה ללא התחשבנות.

תוך תקופת האימון המוקדש להתפתחות אישית של כל אחד ולהעמקת המודעות אחד לשני קורה דבר נוסף מבלי שנדבר עליו בפגישות שלנו.

מסתבר שהאימון המשולב נושא תוצאות!  

– סיוון ובן חוזרים לגור יחד אצל ההורים של סיון.תוך זמן קצר הם מחליטים לשכור דירה קטנה. 

– הם רוכשים רהיטים בסיסיים. ותוך חודשיים מתחילת האימון הם עוברים לדירה החדשה חשוב לציין שאת השינויים הללו הם מבצעים מבלי שנתעסק בהם בזמן האימון,

– הם מאוד שמחים ומרגישים שהם בדרך הנכונה להם!

מצוידים עם שפה חדשה- תווים חדשים, הבנה מדויקת של היחסים, ותקשורת נוכחת זה לזה המתבססת על הקשבה מתמדת , הם יכולים לכתוב מוסיקה טובה, לנגן מנגינות ערבות ולהשמיע סימפוניות מלאות הבעה וריגוש שתענגנה גם את הסובבים.

הם צלצלו להודות לי ולספר שהם עובדים על יצירה חדשה שעתידה להיוולד בעוד מספר חודשים.  מעניין איזה קונצרט מחכה לנו ועכשיו ? Fotolia_43898328_XS                                   מה אתם חושבים ?

אתם מרגישים בלבול ביחסים שלכם? זה בסדר! 

יחסים אמורים לעורר אותנו לתנועה להתגלות ולגדילה .

פעם תפשנו יחסים כמסע היאבקות ליצירת תנאים טובים יותר.

היום אנחנו כבר יודעים שזה לא ככה…

לרשותכם למפגש עם הבנות והסתכלות ממקום שונה לחלוטין

יהודית פסטרנק 0522575454

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות