אוק 21 2013

התעוררות

על התעוררות – פנים וצורות

חברות וחברים שאלו אותי – מהי התעוררות?

עלתה בי המחשבה שכדאי שנדבר קצת על התעוררות.

אני מניחה שאתם תוהים כרגע ושואלים את עצמכם מה זאת אומרת להתעורר ?

זה כל כך פשוט כשאנחנו ישנים אנחנו ישנים וכשאנחנו ערים אנחנו ערים מה כל הסיפור?

צרפת חורף 2009 011

למען האמת אם תקשיבו לעצמכם ולמה שעובר לכם בראש תגלו שיש מעט מאוד שניות ביממה שאתם בנוכחות מלאה להתרחשות הפיסית שאתם שרויים בה בזמן אמת. רוב הזמן אנחנו נמצאים בתוך הראש, בהיזכרות במצבים ובמחשבות. אנחנו רוב הזמן משייטים כמו בין סרטים מדומיינים שלנו, תמונות וסיפורים האישיים. כל מה שאנחנו עסוקים בו הוא רק יצירת התאמות בין מה שכבר חרוט בזיכרון לבין שברירי מידע שקלטנו מהמתרחש  שם "בחוץ"- האירוע או המצב עצמו המתרחש בזמן אמת ואני חלק ממנו.  פרטיו המדויקים אינם נתפסים או נקלטים בתודעה שלנו. הוא מתמוסס ונעלם- זהו מצב של שינה .

                                                                                                             תסתכלו על התמונה ושימו לב מה קורה לכם?

 

לכן יש כאן הזמנה שלנו לעצמנו להתעורר כי יש משהו קסום ומוזר שמפגיש אותנו עם חוויות רבות משמחות ועם אנשים שאנחנו אוהבים ובו זמנית אנחנו פוגשים גם את המפגש עם החדש הסמוי , הבלתי ידוע, הזמני והחמקמק.

לא זו בלבד, אלא שתנועת החיים המתמשכת , ממשיכה להביא לתוך מעגל החיים שלנו אירועים , התנסויות ותרחישים מטרידים מעציבים או משמחים שאין לנו אפשרות להבין או להסביר אותם.

מדובר כאן על התעוררות ממקום חדש אל מה שאנחנו פוגשים בזמן אמת, כי יש שם משהו שאולי אנחנו עיוורים אליו ומפספסים אותו.

מפספסים במובן שאולי יש סימנים שאמורים לעורר אותנו להסתכלות אחרת אבל אנחנו נחפזים לשפוט לבקר ולסגור עניין וכך קורה שמשהו אמיתי ושקוף נעלם אל המסתורי ואנחנו נשארים עיוורים למתרחש.

חשוב לי לציין שהתעוררות אפשרית מרגע לרגע אפילו עכשיו אני מנסה לזהות את המחשבות שעוברות ומנהלות אותי בשיח הזה. גם אם אני מרשה לעצמי להגיד שאפשר שהן אינן מדויקות.

בדברי על התעוררות אין כוונתי לשיח הציבורי, אני חושבת שקצת מוקדם לדבר על שיח ציבורי כשאנחנו ממשיכים להאמין לאמונות ולמחשבות שלנו שאינן עומדות במבחן האמת הפרטית שלנו.

אנחנו ברמה האישית ביותר מוזמנים לעצור ולהסתכל שוב ושוב על המחשבות שלנו.

אני מזמינה כל אחד ואחד מאיתנו להתעורר . 

תחשבו באמת יקרים, כמה פעמים ביום קורה לכם שאתם מגלים שמשהו, כמו מחשבה או רעיון, שמאוד מאוד האמנתם בו, מתגלה לכם כאשליה שמתרסקת כמו מגדל קלפים ? לפעמים זה בא לי ממש ב"קטנה" שאני אומרת משהו בוודאות מוחלטת ואני מהר מאוד מגלה שאין שום בסיס לזה, אלא מחשבה שלי ואני בעיוורון מוחלט ממשיכה להאמין בה, ולפתע היא מתרסקת מולי עיניי, ואני מתעוררת למה שבאמת מונח לפני.

Tired sleepless woman

השאלה אם להמשיך להאמין למחשבות המדומיינות שלי היא מאתגרת. אפילו הפרוש המילוני למילה התעוררות איננו העיקר,

אלא העובדה הפשוטה שמגיע רגע שבו אתה מוכן לראות את ההתרחשות בזמן אמת ב"נטו" שלה כפי שהיא

ואז לזהות עד כמה המידע שיש לך הוא חלקי זה זמן להתעורר ולדעת שבאמת רב הבלתי ידוע על הידוע.

וזה מזמין אותך לגלות ערנות ממקום חדש ולחיות את החיים שלך ממקום חדש.

אני יודעת שהנושא מורכב. אני יכולה לספר לכם שאפילו היום מצאתי את עצמי מזהה כמה מחשבות (כמו דעות) עמוקות ביותר ניהלו את חיי והיום מול מציאות שבה נמצאתי הסכמתי לפקוח עיניים הן התגלו כשגויות והתמוססו.

לזה אני קוראת התעוררות.

כן זה מפחיד כי בכל פעם כשמשהו שהאמנו בו מתגלה כאשליה או כדמיון פרוע שלנו, ואנחנו מגלים שיש בעצם מערכת חוקיות שונה לגמרי ממה שחשבנו אנחנו נכנסים לפאניקה וממהרים להסתגר ולהתבצר בחוקים והאמונות שהמצאנו. אנחנו מעדיפים לבקר לשפוט, להתכווץ ולהתקפל או לצאת למלחמות. וזה נקרא בעיני מצב של שינה , שינה עמוקה ומעוורת.

יש משהו יפה בזה שמסתכלים על התעוררות כדבר משמח. כי זה אומר שעכשיו אני מזהה שחייתי חלק גדול מחיי בשינה ובעיוורון האמנתי למחשבות מעכבות ושגויות. עכשיו כשאני מוכנה לראות את מה שקורה בפועל , להתבונן בשקט ולהתחבר למי שאני ברגע הזה, אני מסירה מעלי את הקליפות. אני רואה את המהות שבכל אחד ויודעת שכולנו ממקור אחד. ומה שעובר על אדם אחד יכול בקלות לעבור גם בחיי ואין לי מושג כרגע איך אגיב במקומו. הכול אפשרי

זו התעוררות

ברלין עם סיגי ספט 2010 102 אני משתדלת להזכיר לעצמי כל פעם לבחון את המציאות מעבר לאמונות שלי. זה לא תמיד מצליח לי , לפעמים אני כל כך מכורה לאמונה מסוימת שאני לא רואה את מה שלפני. זה המקום להזכיר אחד לשני להתעורר. נכון בהחלט הבעיה האמיתית שלנו היא שאנחנו ממשיכים להיות צמודים לחוקיות של ממסדים, מסגרות וכלכלה המתגמלים לכאורה על השגיות חומרית ולא רואים את הרוח האנושית הבוראת מציאות ממטר.

למה יש כל כך הרבה כאב וצער ? כי החדירו בנו באלפי צורות את המחשבה שאנחנו חסרים, זקוקים לתיקון, לא מספיק טובים.

אנחנו מאמינים שאין לנו את הידע המספיק ואנחנו ממשיכים לרוץ לקורסים לסדנאות לקבל "כלים" זהו אחד המושגים המעוותים ביותר את תחושת המלאות של ישויות בוראות מציאות.

רק המציאות כרגע קיימת כל השאר "בבלט". שים לב תסתכל בשקט על השעון רגע , רגע, 21:44 זו מציאות! והנה הרגע היא חלפה ויש מציאות אחרת. כל השאר לא באמת רלוונטי אז במחילה מכבודך אני מזמינה אותך עכשיו יחד איתי, כן בדיוק עכשיו, לראות מה המחשבה שעוברת לך, לי בראש ומיד מנסה לראות מעבר למחשבה הזאת את אינסוף האפשרויות כדי לגדול ברגע הזה בדיוק מעבר למחשבה שלי. מדהים נכון!

התגובות שלנו לאירועים ולמצבים בחיים שלנו מביאות לתוצאה לא רצויה בגלל שלא היינו ערים לאמת. הגבנו מתוך הדמיונות והחוקיות המעוותים שיש לנו על עצמנו ועל העולם ולא מול הדברים עצמם. לא מצליח לנו כי אנחנו לא מוכנים להתעורר אל החוקיות הפועלת דרכנו ביקום.

נוקיה 95 26.5.2011 113

כשקורה שמישהו חותך אותי בכביש (וזה קרה לי היום מספר פעמים ), אחרי הפעם השלישית הזמנתי את עצמי לשקט פנימי לבחון עם עצמי מה בתוכי מבולבל ומעכב אותי וחותך אותי מבפנים. האמינו לי שזיהיתי דברים שהביאו אותי להסתכל על עצמי ועל התרחיש כולו ממקום חדש. זו החוקיות האמיתית. האנרגיה שממנה אני פועלת ברגע מסוים מזמנת לי תמונת מראה או קול קורא להתעוררות.

גם אני מתבלבלת וחושבת שאני צריכה לחנך אחרים וגם שם אני טועה בגדול!!!!!

זו התעוררות. אני נוגעת באפשרות הזאת, תרגלתי אותה גם אם היא נראתה בהתחלה כחסרת סיכוי . אני חוקרת אותה בעזרת המתאמנים שלי. לקחתי את עצמי ללמוד עוד שנתיים NLP . בסופו של דבר נכון לרגעים אלה אין חוקיות פיזיקאלית אחרת. ההתעוררות חיונית ואני מתרגלת וחיה אותה כל הזמן.

אמת, יש נטייה של אנשים להתלונן כל הזמן ולבקר את הסביבה , דיבור המבטא תסכול וחוסר שביעות רצון ממצבים שונים. ברור לי רק דבר אחד שהקיטורים באים מהרגל ישן, ממחשבות מעכבות וקושי אמתי להתעורר מהן. אני פרטתי כאן בקטן מה האפשרות היחידה והאמיתית שלי להתעורר ולהכניס לחיי את אותה תנועה אמיתית של בריאה ממקום של מודעות שאני אנרגיה המפעילה לכל הכיוונים את מה שנכנס לחיי, וזה לא תאור טכני בלבד. זה מצב קיומי.

אם אתם שואלים מה לעשות ? אין לי טיפים מיוחדים. אם נמשיך לבנות על זה שהשכן יתעורר ויעשה בשבילי את עבודת ההתעוררות שלי אני כנראה אחכה זמן רב. תקשורת ויחסים המתבססים על כל הכללים והחוקים הישנים ועל החמרתם כשלא מצליח לנו, לא יועילו לנו רק ייצרו עוד מאותו דבר שמאכזב.

kids feeding ducks

יש משהו קטן בכל זאת להמליץ לכם.

אם אתם מזהים משהו שחוזר ונכנס לתוך החיים שלכם, ראו אותו כמו איתות לעצמכם, הזמנה מהחלקים הבלתי מודעים והיפיפים שלכם, המודחקים ביותר להתעורר !!! זוהי הקריאה שלכם לעצמכם לעצור! לנשום! להסכים להיות חסרי אונים! ואז לאט, לאט תשמעו את הקול המדויק שלכם. התמונה תתבהר . 

כן לא התייחסתי לקצב ההטמעה האישי של כל אחד ואחד, ויש קצב שונה, אך זה ממש לא משנה את העובדה שזו ההזמנה של הלב שלכם להתעורר לתדרים שלכם. אין לנו דרך אחרת אלא להבין שהישן מעולם לא באמת עבד בשבילנו.

התעודדו זה כאן ועכשיו ההזדמנות להתעורר ברגע – כהרף עין. זוהי המתנה שלנו להקשיב לקולות האחרים בתוכנו.

כתבו שתפו, אשמח לפרסם, זה יכול לעודד אנשים רבים נוספים

יהודית

עדיין אין תגובות

כתובת טרקבק | RSS תגובות

השארת תגובות